Malostranský palác, Praha 1 Malostranský palác, Praha 1
Menu

ICT ve zdravotnictví 2016


10. odborná konference a výstava o elektronickém zdravotnictví, informačních komunikačních technologiích jako nástrojích pro efektivní organizaci zdravotnictví, prevenci, diagnostiku a léčbu, monitorování zdravotního stavu a minimalizaci zdravotních hendikepů pacienta.
Program

Konferenci moderuje

Ing. Tomáš Přibyl


Přednáška Jméno Funkce Společnost
9:00 Přivítání Tomáš Přibyl
9:00 Úvodní slovo Ing. Martin Zeman, DMS Odbor informatiky Ministerstvo zdravotnictví ČR
9:20 Možnosti prevence epizod psychotických onemocnění na bázi telemedicínských technologií Ing. Martin Doležal Ředitel odboru koncepcí a strategií Ministerstvo zdravotnictví ČR
9:40

Představení diagnostického a monitorovacího systému pro prevenci relapsu a optimalizaci léčby psychotických onemocnění. Propojení inovativních softwarových a nízkonákladových hardwarových řešení umožňuje sbírat, ukládat a analyzovat kontinuální údaje ohlašující opětovný návrat nemoci. Integrace řešení s multidisciplinárními týmy otevře cestu k včasné farmakologické a psychosociální intervenci u klíčové pacientské populace. Časná intervence a komprehenzivní léčba dokáže trvale ovlivnit dlouhodobé vyústění onemocnění. Autorský tým: Filip Španiel, Jiří Horáček, Petr Winkler, Alexandr Borovička / Národní ústav duševního zdraví, Martin Doležal / Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Ing. Pavla Cihlářová Ředitelka GS 1 Czech Republic
10:00 Analytické zázraky na reálných datech a cesta k eHealth Ing. Martin Zubek Senior Business Development Manager CEE Region InterSystems Corporation
10:20

Podělíme se o naše zkušenosti z jedné pražské nemocnice, kde jsme začali před 6 lety s Wifi pro připojení hostů. Dnes Wifi slouží pro přenos kritických aplikací ze širokého spektra zařízení, kde je aplikační viditelnost a kontrola nutností.

Michal Zlesák Channel Sales Director – Central&South Eastern Europe Extreme Networks
10:40 Význam, přínosy a řešení identifikace pacientů Ing. Roman Šedivý Territory Account Manager CZ&SK Zebra Technologies Europe Limited
11:00 DOTAZY
11:10 Coffee Break
11:30

Ochrana citlivých dat je v součastném světě stále obtížnější a zavedením GDPR do praxe se stávající opatření jeví jako nedostatečná vzhledem k postihům, které nás za unik dat čekají. Jak se s těmito výzvami vypořádat? Jak zajistit kontrolu nad citlivými údaji najen po provedeném auditu, ale trvale? Jak udělat ochranu dat měřitelnou? Je důvěra v uživatele to na co se můžeme spolehnout? Na tyto otázky najdete odpověď v mé přednášce.

Ing. Petr Zahálka Security Team Leader Avnet Technology Solutions
11:50 Práce s dokumentací přímo u lůžka pacienta – aneb NIS v dotykovém zařízení MUDr. Mgr. Ing. Dalimil Chocholáč, Ph.D. Produktový manažer Stapro s.r.o.
12:10 Konsolidace a e-Health v souladu s legislativou ve FNB Ing. Miroslav Stejskal Obchodní manažer OR-CZ spol. s r.o.
12:30 Cloud pro zdravotnictví – jak léčit IT v oblasti zdravotnictví Ing. Ladislav Borhy MBA. Enterprise Account Manager, public sector HPE Czech
David Bokrossy Hybrid IT Sales Manager CZ/SK/HU HPE Czech
12:50 Benefity při práci se systémem konsolidovaných pacientských dat. Ing. Ladislav Pálka Technický ředitel C-Systems
13:20 Ekonomický pohled na klinické procesy Ing. Vladimír Šolc, DMS Senior Consultant a člen představenstva STYRAX Consulting, a.s.
13:40 DOTAZY
13:50 Závěr konferece a Business LunchProgram postupně aktualizujeme.


naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie