hotel Don Giovanni, Praha 3 hotel Don Giovanni, Praha 3
Menu

ICT ve zdravotnictví 2019


12. ročník odborné konference a výstavy o ICT ve zdravotnictví se zaměří na bezpečnost informačních systémů, ochranu dat ve zdravotní dokumentaci a v jejím sdílení a na možnosti bezpečného objednávání pacientů po internetu.
Nastává po zavedení eReceptů čas reálné digitalizace zdravotnictví? Přináší eHealth skutečně bezpapírový provoz? Přijde s boomem nositelné elektroniky a mobilních zařízení také nástup mHealth?
Přednášející

Tomáš Bezouška, CISA

President Institutu pro správu dokumentů
Architekt kybernetické bezpečnosti Ministerstva zdravotnictví

Tomáš Bezouška vystudoval obor Podnikatelská informatika na Technické univerzitě v Liberci. Působí v roli architekta kybernetické bezpečnosti na Ministerstvu zdravotnictví, kde je zodpovědný mj. za metodické vedení resortních organizací v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti a podílí se na realizaci projektů s národním i celoevropským přesahem. Současně je zakladatelem a presidentem Institutu pro správu dokumentů, odborného spolku zaměřujícího se na správu (nejen) digitálních dokumentů především ve veřejném sektoru. Podílí se na celé řadě aktivit v oblasti elektronizace veřejné správy, je členem pracovních skupin a odborných panelů zaměřujících se na digitalizaci procesů a efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií. Přednáší o tématech z oblasti řízení správy dokumentů a digitalizace procesů veřejné správy. Je držitelem certifikátů CISA (Certified Information Systems Auditor, ISACA), TOGAF, ITIL, aj. 

 


Jan Čiula

Managing Director / Jednatel
TRICATEL spol. s r.o.

Jan Čiula, působil v řadě funkcí od státního podniku přes vedení pobočky soukromé společnosti, od roku 1998 působí na pozici obchodního ředitele / jednatele. 

V oboru komunikací a systémové integrace, působí přes 21 let.

Zkušenosti s konvergovanými službami v segmentech průmyslu, auto motive, zdravotnictví, obchodu i služeb. Za léta praxe, spěšně vedle implementaci desítek náročných projektů a řešení s kladným výsledkem.

Komplexnost dokládají letité zkušenosti s bezpečností, infrastrukturami, přístupovými i operátorskými sítěmi, dostupností řešení a služeb s redundantním provozem.

Snahou je hledání cesty k řešení za využití stájích prostředků s inovativními postupy a moderními zařízení, umožňující vzájemnou výměnu datových zdrojů ve smyslu autonomních a opravných procesů za pomocí API a UI.

Navrhuje a optimalizuje řešení i procesy s maximální přidanou hodnotou i cenovou reflexí s ohledem na prostředí.

Kde je vůle je i cesta

 


 PhDr. Karel Diviš

Výkonný ředitel a jednatel
IDC-softwarehouse, s.r.o.

Karel Diviš vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a je spoluzakladatelem firmy IDC-softwarehouse, s.r.o., která se od roku 2000 zabývá kompletním outsourcingem IT a vývojem software na zakázku. Osobně stál u zrodu prvního on-line rezervačního systému pro nákup letenek ve střední a východní Evropě – www.letuska.cz. Má zkušenosti s implementací obdobných systémů v Ázerbájdžánu, Gruzii, Uzbekistánu, na Ukrajině, v Albánii, Srbsku a dalších zemích. Podílel se a řídil mnoho projektů také v oblasti systémové integrace a outsourcingu IT, v rámci kterých poznal důležitost zásad kybernetické bezpečnosti pro běžné zaměstnance i obyčejné lidi. S dalšími partnery proto založil eLearningové vzdělávací kurzy www.cybersec.cz. Vedle své hlavní činnosti působil v letech 1996 – 2016 jako externí redaktor sportovní redakce České Televize. 

 


Radomír Jedlička

Partner Account Manager / Project Manager
ZyXEL

Radomír Jedlička pracuje ve společnosti Zyxel na pozici Partner Account Managera, ze které se stará o TOP100 resellerů v ČR a projekty ve kterých je nasazena technologie Zyxel V IT pracuje od roku 2001, ve společnosti Zyxel pak od roku 2009 

 


Ing. Roman Kučera

Obchodní ředitel segmentu veřejná správa
První certifikační autorita, a.s.

R. Kučera působil v řadě funkcí v centrálních úřadech veřejné správy, od roku 2010 působí ve společnosti První certifikační autorita, a.s. na pozici obchodního ředitele segmentu veřejná správa.

 


MUDr. Milan Kubek

Prezident
Česká lékařská komora

Promoval na I. lékařské fakultě UK v Praze v roce 1992. Do roku 2004 pracoval v nemocnici v Praze 9 - Vysočanech nejprve jako sekundář na interním oddělení a poté jako samostatný ordinář pro angiologii. Od roku 2004 provozuje soukromou interní – angiologickou praxi na poliklinice Praha 9 - Prosek. Problematikou organizace a financování zdravotnictví se zabývá od roku 1995. V letech 1999 – 2006 byl předsedou Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů. Od roku 2004 do roku 2008 zastával funkci viceprezidenta Evropské federace lékařů zaměstnanců (FEMS). V letech 2009 – 2015 pracoval po dvě volební období ve funkci viceprezidenta Stálého výboru evropských lékařů (CMPE) – organizace se sídlem v Bruselu, jejímž hlavním úkolem je podpora kvality a bezpečnosti zdravotní péče v zemích EU a prosazování zájmů 2 milionů evropských lékařů zejména vůči orgánům Evropské Unie. 

Od roku 1996 do roku 2004 byl předsedou OS ČLK Praha 9. Prezidentem České lékařské komory byl zvolen poprvé v lednu 2006, podruhé v listopadu 2010 a potřetí v listopadu 2015.  


Jan Kozák

Senior Product Specialist
SODAT

Jan Kozák pracuje v SODATu od roku 2007 a kybernetické bezpečnosti se věnuje už více jak 15 let. Spolupracuje na vývoji produktu a funguje jako podpora obchodnímu týmu. Ve volném čase se věnuje vinaření a svým dvěma dětem. 

 


Ondřej Kubeček

Obchodní ředitel
System4u a.s.

Ondřej Kubeček je obchodním ředitelem společnosti System4u a.s., která se primárně zabývá technologiemi pro hromadnou správu a zabezpečení firemních mobilních zařízení. Ondřej vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a poté pracoval na obchodní pozici u BlackBerry v rámci CEE regionu. Posledních 10 let se věnuje problematice Enterprise Mobility a stojí za mnoha úspěšnými projekty jak ve státní správě, tak v soukromém sektoru. Jeho ambicí je být s firmou System4u stále jedničkou na trhu EMM.

 


Petr Kývala

Jednatel
Dezadata spol. s r.o.

Ve společnosti působí od počátku své kariéry, během níž si prošel veškeré pozice. Aktuálně působí ve vedení společnosti. V posledních letech se aktivně věnuje problematice elektronizace veřejného nakupování a prodeje

 


Michal Minařík

EUC Senior System Engineer
VMware

Michal je IT profesionál a nadšenec do VMwaru, aktuálně pracující jako systémový inženýr se specializací na End User Computing (EUC). Což znamená, že je zodpovědný za technickou znalost všech EUC řešení (virtuální desktopy, správa koncových zařízení, řízení identity atd.) a umí vám a vašemu byznysu pomoci s modernizací vašeho IT a přechodu do mobilní a cloudové éry. Michal žije v Praze, ale pokrývá celý region východní evropy. Michal je ve VMwaru už 1,5 roku a celkově má přes 10 let zkušeností s IT byznysem, je držitelem pokročilé VCIX certifikace v oblasti virtuálních desktopů a mobility. Před tím než přišel do VMwaru si vyzkoušel obě strany trhu: Zákaznickou, pracoval v IT globální farmaceutické společnosti, kde byl zodpovědný za architekturu a rozvoj virtuálních desktopů pro tisícovky uživatelů. A zároveň má zkušenosti i ze strany VMware partnera, kde působil jako konzultant a systémový integrátor. V současné době se snaží nabyté znalosti a zkušenosti předávat dál.

 


Mgr. Jana Pattynová LL.M.

Partnerka advokátní kanceláře PIERSTONE
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 


Ing. Miroslav Ludvík, Ph.D., LL.M., MSc., MBA

Předseda znaleckého ústavu,znalec
Znalecká kancelář v oboru ICT

Ing. Miroslav Ludvík, Ph.D., LL.M., MSc., MBA je předsedou znaleckého ústavu a znalec ve společnosti Znalecká kancelář Dr. Ludvíka, s.r.o. Znalcem je jmenovaný pro oblast KYBERNETIKA, EKONOMIKA v IT a AUTORSKÉ PRÁVO. Miroslav Ludvík vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Je držitelem desítky odborných certifikací, především v oblasti bezpečnosti IT. Specializuje se na bezpečnost a na korektní vypisování a revizi veřejných zakázek v oblasti IT. Zastupoval Českou republiku na zasedáních ENISA na základě pověření Ministerstva informatiky České republiky. V současné době je členem několika profesních, poradních a pracovních sborů a skupin. 

 


Ing. Tomáš Šedivec

Vrchní ministerský rada
Ministerstvo vnitra ČR

„Od roku 2015 pracuji na Ministerstvu vnitra ČR v oddělení strategie a standardizace na odboru Hlavního architekta eGovernmentu (OHA). Jsem zodpovědný za tvorbu architektonických modelů centrálních sdílených služeb eGovernmentu, které jsou součástí Národního architektonického plánu. Dále se podílím na agendách OHA jako schvalování ICT projektů veřejné správy dle usnesení vlády č. 889/2015, zákona 365/2000 Sb. a IROP, či tvorbě a údržby Informační koncepce ČR. Při posuzování ICT projektů jsem pomáhal poskytovatelům zdravotních služeb při tvorbě a definic výstupů projektu ve studiích proveditelnosti IROP výzev 10, 23, 26 a 28. Od roku 2016 jsem též členem projektového týmu v rámci projektu NIXZD-CZ: Přeshraniční výměna zdravotnické dokumentace, kde spolupracuji s Krajem Vysočina, Ministerstvem zdravotnictví ČR, Státním ústavem pro kontrolu léčiv či Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR. Mým cílem v oblasti zdravotnictví je maximální využívání dostupných centrálních služeb eGovernmentu s tím, že nejde jen dělat správné věci, ale i dělat věci správně.“

 


Jiří Vařecha

Security Solution Architec
Sirwisa a.s.

  • 15 let zkušeností s architekturou a implementací síťových prostředí, návrhy a implementace bezpečnostních opatření
  • Posledních 5 let jeden z hlavních architektů produktu LOGmanager, ředitel vývoje

 

 


Ing. Martin Zeman, DMS

ředitel
Národní centrum elektronického zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví ČR

Vystudoval Elektrotechnickou fakulta ČVUT v Praze, obor technická kybernetika – lékařská biokybernetika a Brno International Business School, management zdravotnických zařízení. Přes 25 let pracuje ve zdravotnictví, převážně ve zdravotnické informatice a managementu nemocnic. V současné době se zabývá přípravou Národní strategie elektronického zdravotnictví na Ministerstvu zdravotnictví. Je mj. předsedou České společnosti zdravotnické informatiky a vědeckých informací ČLS JEP, vedoucím Pracovní skupiny pro elektronické zdravotnictví při předsednictvu ČLS JEP, členem řídící skupiny Platformy pro elektronické zdravotnictví v ČR, zakládajícím členem „DASTA – sdružení pro podporu a rozvoj standardů elektronického zdravotnictví, o.s“,  a členem redakční rady časopisu HealthManagement.

 


Ing. Martin Coufal

Director ICT
Nemocnice Pardubického kraje

 

 

 


Lubomír Tomány

Product Manager
Synology

 

 

 


Radovan Gibala

Systémový inženýr
F5 Networks ČR

 

 

 


Jiří Petrásek

Systémový inženýr
Arrow ECS (distributor řešení F5 pro ČR)

 

 

 


Jiří Sedláček

Head of Sales and Marketing
Actinet

 

 

 


Robert Bělovský

Konzultant
Actinet

 

 

 naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie